Bugatti Veyron Super Sport

نام بوگاتی ویرون سوپر اسپرت برای سرعت ۴۳۱ کیلومتر در ساعت در کتاب گینس ثبت شده است. البته در گینس نوشته شده است این اتومبیل با سرعت حداکثری ۴۱۵ کیلومتر در ساعت برای مشتری ها عرضه می شود. دلیل آن نیز حفاظت از تایرها در سرعت های بالا است. ویرون سوپر اسپرت چهار موتور توربوشارژر بزرگ و اینترکولر بزرگ تر دارد؛ موتور ۱۶ سیلندر ۱۲۰۰ اسب بخار و ۱۱۰۶ پوند فوت گشتاور دارد. این مدل بوگاتی سریع ترین اتومبیلی است که تاکنون ساخته و عرضه شده است. بوگاتی ویرون سوپر اسپرت بین ۲.۴ تا ۲.۶ میلیون دلار قیمت دارد.

Hennessey Venom GT

هنسی Venom GT، در عرض ۲.۵ ثانیه از صفر به صد می رسد. برای رسیدن به سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت نیز فقط ۱۲.۸ ثانیه زمان نیاز دارید. این خودرو موتور توربوشارژر V۸ با ۱۲۰۰ اسب بخار و قیمتی حدود یک میلیون دلار دارد. از نظر تئوری این خودرو ۴۲۲.۵ کیلومتر در ساعت سرعت دارد اما در واقع سرعت آن ۴۱۸ کیلومتر در ساعت است.

Koenigsegg Agera R

Koenigsegg Agera R، ۴۱۸ کیلومتر در ساعت سرعت دارد و در عرض ۲.۹ ثانیه از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر می رسد. این کمپانی ادعا می کند مدل ۲۰۱۳ این ماشین ۴۴۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد. Agera در دو مدل فرمان در سمت راست و چپ تولید می شود. موتور آن ۵ لیتری و از نوع V۸ با ۱۱۴۰ اسب بخار قدرت است. قیمت مدل ۲۰۱۳ آن هنوز اعلام نشده است. اما نسخه های پیشین آن ۱.۶ میلیون دلار قیمت داشتند. البته باید بدانید برای داشتن رینگ و لاستیک ها زمستانی باید ۱۲ هزار دلار بیشتر هزینه کنید

SSC Ultimate Aero

Ultimate Aero ساخت کمپانی SSC آمریکای شمالی در عرض ۲.۷۸ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر را پر می کند. حداکثر سرعت این خودرو ۴۱۴ کیلومتر در ساعت است. البته SSC می گوید این خودرو می تواند با سرعت ۴۴۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند. موتور این ماشین آلومینیومی V۸ با۱۲۸۷ اسب بخار قدرت است. قیمت آن نیز ۶۵۰ هزار دلار آمریکا است.

Saleen S۷ Twin Turbo

خودروی توربو دوقلو Saleen S۷ یک ماشین دو در کوپه با موتور آلومینیومی V۸ و ۷ لیتری است که توسط استیو سالین طراحی شده است. قیمت این خودرو در سال ۲۰۰۵ میلادی ۵۸۵ هزار دلار بود. توربو دوقلو که بعدها به آن اضافه شده است، یکهزار اسب بخار قدرت دارد و د عرض ۲.۸ ثانیه از صفر به صد کیلومتر می رسد. حداکثر سرعت این ماشین، ۳۹۹ کیلومتر در ساعت است.

Koenigsegg CCX

Koenigsegg دوباره با تولید CCX به بازار رقابت بازگشته است. این ماشین موتور V۸ با قدرت ۸۰۶ اسب بخار دارد و حداکثر سرعت آن ۳۹۴ اسب بخار است و ۵۵۰ هزار دلار قیمت دارد. مدل پیش از Agera R در سال ۲۰۰۶ میلادی در نمایشگاه اتومبیل ژنو به همه معرفی شد و فقط برای بازار آمریکا طراحی شده است. این خودرو از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ میلادی در سوئد تولید می شد.

McLaren F۱

سوپر ماشین مک لارن F۱ موتوری با حداکثر سرعت ۳۸۶ کیلومتر در ساعت دارد که می تواند در عرض ۳.۲ ثانیه از صفر به صد کیلومتر برسد. بین سال های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۸ میلادی فقط ۱۰۶ دستگاه از این خودرو تولید شد. این ماشین برای درهای بال خفاشی خود مشهور است. موتور آن V۱۲ با قدرت ۶۲۷ اسب بخار است. قیمت پایه این خودرو ۹۷۰ هزار دلار آمریکا بود. عکس حاضر برای مدل ۱۹۹۳ مک لارن F۱ است.

Zenvo ST۱

این نخستین سوپرماشین دانمارکی است که برای بازار آمریکا با موتور ۷ لیتری BMW V۸، ۱۲۵۰ اسب بخار قدرت و ۳۷۵ کیلومتر در ساعت سرعت طراحی و تولید شده است. قیمت پایه آن ۱.۸ میلیون دلار است. این کمپانی اعلام کرده است هرسال فقط سه دستگاه از این مدل را تولید و عرضه خواهد کرد. این ماشین با امکانات متنوع همچون جعبه ابزار، روکش های دست دوز و ... عرضه می شود.

Noble M۶۰۰

نابل M۶۰۰ یک سوپر ماشین بریتانیایی است که به طور کامل دستی تولید می شود. این ماشین می تواند از صفر تا صد کیلومتر را در عرض ۳.۷ ثانیه پر کند و بیشینه سرعت آن ۳۶۲ کیلومتر در ساعت است. این خودرو موتور دوقلوی توربو شارژ ۴.۴ لیتری از نوع V۸ و ۶۵۰ اسب بخار قدرت دارد. قیمت پایه آن نیز حدود ۳۳۰ هزار دلار آمریکا است.

Gumpert Apollo

Gumpert Apollo در سال ۲۰۰۵ میلادی برای استفاده در هر دو استفاده شهری و زمین مسابقه طراحی و تولید شد. این ماشین موتور ۴.۲ لیتری V۸ با بیشینه سرعت ۳۶۲ ک